Menu
Milan Sahánek

Milan Sahánek

V súčasnosti manažér kuchárskeho servisu firmy Unilever pre ČR a SR a vedúci Kuchárskeho tímu v UFS Kuchárskom štúdiu. Vyučil sa v Prahe, neskôr pracoval aj v ďalších krajinách sveta. Vyštudoval hotelovú školu v Mariánskych Lázňach a je absolventom rôznych odborných stáží a kurzov (Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, USA, Japonsko..).

Po Nežnej revolúcii sa stal na štvorročné olympijské obdobie kapitánom národného tímu kuchárov Českej republiky, ktorý veľmi úspešne reprezentoval našu vlasť na prestížnych svetových súťažiach. Je držiteľom mnohých kulinárskych ocenení, oi ako doteraz jediný u nás získal aj dve zlaté medaily z kuchárskej olympiády IKA v rôznych súťažných kategóriách.

Juraj Dohňanský

Juraj Dohňanský

Pochádza z Trenčína, kde absolvoval učebný obor kuchár – čašník. Vedľa Slovenskej republiky začal pracovat aj v ďalších krajinách ako Rakúsko alebo Česko, kde zastával popredné kuchárske pozície.

Vedľa bohatých skúseností hlavne z oblasti uzavretého stravovania si ďalej rozšiřoval znalosti absolvovaním rôznych gastronomických ciest a kurzov v zahraničí, predovšetkým v Nemecku (odborná stáž u Joachima Wisslera) a dnes ich odovzdáva ďalej vo svojej funkcii šéfkuchára firmy Unilever Food Solutions. 

Od roku 2008 sa tu podiela na mnohých gastronomických akciách a jeho úlohou je inšpirovať a trénovať kuchársky personál, šéfkuchárov u zákazníkov. Ako skúsený člen UFS kuchárskeho servisu školí kuchárov z medzinárodných reťazcov priamo u nich, alebo v kuchárskom štúdiu. 

Jeho motto znie: „Jedlo zaháňa hlad, učenie hlúpost“.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu