Menu

Čo je „eatertainment”?

 

Je to zloženina slov „eat – jesť“ a „entertainment – zábava“. Hoci toto slovo je nové, myšlienka, ktorá sa za ním skrýva — spájanie zážitku z jedla a aktívnej zábavy – nie je nová.

 

Eatertainment znamená, že jedlo aj zábava zohrávajú rovnako dôležité úlohy – a to je dôvod, prečo nie sú bowlingové sály alebo kiná považované za miesta eatertainmentu, aj keď niekedy si tam môžete vychutnávať niečo naozaj veľmi dobré. Tento trend sa v skutočnosti vzťahuje na reštaurácie, bary a puby, ktoré do svojej bežnej ponuky zaradili niektoré formy zábavy.

 

Aké typy eatertainmentu môžete ponúknuť svojim hosťom?

 

 
 
Živé hry

Živé hry

Kvízy, bridžové alebo pokerové turnaje, karaoke alebo šípky – existuje veľký počet hier, ktoré môžete vo svojom podniku ponúknuť.

Skúste z nich vybrať jednu, ktorá bude vyhovovať charakteru vášho podniku. Nielen že to pomôže vašej značke, zároveň tým splníte požiadavky vašich hostí.

 

Koncerty a živá hudba

Koncerty a živá hudba

Živá hudba počas toho, ako si budete vychutnávať sofistikovanú večeru, tapas alebo drinky, predstavuje výbornú kombináciu, ktorá môže skvele fungovať v akejkoľvek reštaurácii bez ohľadu na formát. Môžete si zvoliť čokoľvek od husľového koncertu cez recitovanie poézie sprevádzané hudbou až po DJ set s vizuálnym predstavením.

 

Vystúpenia

Vystúpenia

Vystúpenie v reštaurácii? Prečo nie! Pouvažujte nad pozvaním kúzelníka, stand-up komika, predstavením burlesky alebo „drag queen“. Okrem vašej bežnej klientely tým môžete pritiahnuť oveľa viac ďalších hostí.

 

Stretnutia so zaujímavými ľuďmi

Stretnutia so zaujímavými ľuďmi

 

Ponúka vaša reštaurácia regionálne jedlá? Čo tak pozvať cestovateľa alebo reportéra, ktorý môže povedať niekoľko zaujímavých príbehov o regióne, z ktorého pochádzajú vaše jedlá.

Je vaše cieľové publikum sofistikovanejšie? Stretnutie so spisovateľom alebo fejtonistom môže byť viac v súlade s ich vkusom.

A ak váš podnik priťahuje bohémskejšiu klientelu, pozvite umelcov alebo využite svoje priestory ako miesto pre výstavu – vaši hostia to určite ocenia ako skvelý nápad.

 

 

 
 

Remeselné dielne

Remeselné dielne

Remeselné dielne sú ďalšou myšlienkou, ktorá stojí za úvahu. Zvážiť môžete maľovanie porcelánu, tvorbu záhrad zo sukulentov, lekcie kaligrafie alebo ozdobovanie perníkov pred Vianocami.

 

"Eatertainment" - prečo by ste to mali vyskúšať?

V súčasnosti je konkurencia v odvetví stravovania a nápojov naozaj neľútostná a neustále sa zvyšuje, takže sa reštaurácie musia naozaj obracať, aby si zaistili svoju pozíciu na trhu a pritiahli viac hostí.

Ak ponúknete vo vašom podniku aj zábavu, obohatí to vašu ponuku a zvýši príjmy. Akciové ponuky a zľavy často umožnia dosiahnuť primárny cieľ – pritiahnuť viac hostí a viac objednávok, prejaví sa to to však nižšími ziskami.

Ak zorganizujete hoci aj lacný, avšak jedinečný event, pritiahnete tak svojich zvyčajných klientov a zároveň aj nových hostí, ktorí budú zvedaví na to, čo ponúkate. Všetko, čo vo vašom bare alebo reštaurácii potrebujete na to, aby ste si získali srdcia hostí je dobrý plán, štipka kreativity a nadšený tím.

 

 
Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu