Menu

Nízkokalorická neznamená zdravá

Pamätajte, že existuje veľa potravín, ktoré sú dobré, ale sú bohaté na tuky a cukor, čo znamená, že majú tiež vysoký obsah kalórií.

Nízkokalorická neznamená zdravá

Ak chcete uspokojiť hostí na nízkokalorickej diéte, mali by ste sa vyhnúť použitiu vyššie uvedených prísad v dezertoch.

Nízkokalorické dezerty

Aj keď si to možno neuvedomujete, veľa populárnych dezertov je možné pripraviť v ľahšej verzii s nízkym obsahom kalórií. Tu je niekoľko návrhov, ktoré vás ohromia

Pusinka bez cukru s ovocím

Pusinka bez cukru s ovocím

Viete, že pri výrobe peny  môžete nahradiť cukor sladidlom? Nebudú také lesklé ako tradičné, vyrobené z cukru, ale rovnako chutné.

Detské pusinky podávajte so sezónnym ovocím a lístkami mäty.

Sladké ovocie sorbet

Sladké ovocie sorbet

Sladké ovocie, ako je ananás, mango alebo hrušky, sa môžu používať na výrobu šťavnatých sorbetov, ktoré zvyčajne nepotrebujú pridaný cukor.

Grilované ovocie

Grilované ovocie

Grilované ovocie je skvelý zimný dezert. Výber ovocia určuje spôsob, akým ho podávate.

Ananás môžete poliať rumom a limetkovou šťavou, broskyne podávajte s jogurtom s nízkym obsahom tuku a mätou, a hrušky so škoricou.

Smoothie misky

Smoothie misky

Aj keď ich popularita vyvrcholila pred niekoľkými rokmi, stále sú populárnou dezertnou možnosťou pre tých, ktorí si kontrolujú príjem kalórií.

Smoothie miska by mala obsahovať mrazený smoothie s krásne usporiadanými ingredienciami: čerstvé a sušené ovocie, pražené ovsené vločky, kakaový prášok bez tuku alebo jedlé kvety.

Banánová zmrzlina

Banánová zmrzlina

Možno vás to prekvapí, ale banánová zmrzlina je skutočným víťazom pre ľudí, ktorí si kontrolujú príjem kalórií. Všetko, čo musíte urobiť, je nakrájať banány, zmraziť ich a zmiešať, aby sa dosiahla textúra mäkkej zmrzliny.

Po opätovnom zmrazení sa môže podávať v kopčekoch.

Pridajte škoricu, lístky mäty, kávu, bobuľové ovocie alebo kakao bez tuku, čím pripravíte banánovú zmrzlinu v rôznych príchutiach.

Ovocné želé

Ovocné želé

Ovocné želé nemusí byť nudné. Môžete ho napríklad nasekať - rovnako ako tatársky steak.

Nezabudnite použiť sladidlo bez obsahu kalórií!

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu