Menu

Žiadne komplikované výpočty

S našou Food cost kalkulačkou môžete rýchlo a s veľkou presnosťou určiť náklady na potraviny. Je to skutočne jednoduché - presvedčte sa sami.

Pridajte suroviny

Pridajte suroviny

Stačí zadať názov suroviny, cenu za kilogram a hmotnosť na 10 porcií. Získate celkové náklady za suroviny v recepte a cenu za jednu porciu.

Zadajte predajnú cenu jedla

Zadajte predajnú cenu jedla

V druhom kroku pridajte predajnú cenu jedla v jedálnom lístku. Nezabudnite zadať cenu bez DPH a následne nastaviť sadzbu DPH. Naša Food cost kalkulačka Vám následne vypočíta percentuálne náklady na výrobu jedla (food cost).

Podľa potreby môžete pridávať a odoberať ingrediencie, meniť ich cenu a hmotnosť a upravovať konečnú cenu za porciu. Vďaka tomu môžete recept upraviť tak, aby ste dosiahli požadované náklady na potraviny.

Záruka konzistentnosti

Konzistencia chuti a kvality jedla je pre kuchárov jedným z najdôležitejších cieľov. Po vyplnení formulára v našej Food cost kalkulačke si môžete stiahnuť súbor vo formáte PDF s receptom, ktorý obsahuje aj presne vypočítanú hmotnosť jednotlivých surovín a celej porcie. Získate tak záruku, že budú mať jedlá konzistentnú kvalitu.

Záruka konzistentnosti

Pri vypĺňaní dokumentu s receptom stačí pridať názov jedla a opísať jednotlivé kroky prípravy. Môžete tiež pridať obrázok znázorňujúci očakávanú prezentáciu jedla. Potom stačí už len kliknúť na „Stiahnuť”. Hotovo!

Vďaka našej Food cost kalkulačke budete mať všetky recepty na jednom mieste a môžete ich jednoducho zdieľať s ostatnými.

Inšpirujte sa!

Naša food cost kalkulačka ponúka omnoho viac, ako len zjednodušenie komplikovaných výpočtov. Obsahuje tiež databázu receptov s vopred vypočítanými nákladmi na jedlo, ktoré môžete využiť vo svojej kuchyni.

Food cost kalkulacka
Food cost kalkulacka

V našej kalkulačke nákladov na potraviny nájdete desiatky receptov na mäsité, vegetariánske a vegánske jedlá. Recepty môžete filtrovať podľa kategórie, hlavnej ingrediencie alebo typu vašej prevádzky. Či už prevádzkujete reštauráciu s obsluhou, samoobslužné bistro alebo cateringovú spoločnosť, určite nájdete to svoje.

Navyše môžete použiť recepty od šéfkuchárov Unilever Food Solutions a upraviť ich -  napríklad zmeniť ceny ingrediencií alebo odstrániť suroviny, ktorým sa chcete vyhnúť. Všetky recepty je možné stiahnuť vo formáte PDF a použiť ich ako praktickú pomôcku v kuchyni.

Pracujte efektívnejšie

Ako kuchár určite viete, ako tie správne nástroje dokážu uľahčiť, zrýchliť a spríjemniť prácu v kuchyni. Práve preto sme vytvorili našu kalkulačku nákladov na jedlo. Jednoduchý formát navrhnutý s ohľadom na užívateľov vám pomôže rýchlo vypočítať náklady na jedlo a uložiť si obľúbené recepty. Vyskúšajte to!

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu