Menu

Silvestrovské a zimné párty menu, ktoré oslní vašich hostí

Vo chvíli, keď je čas rodinnej vianočnej oslavy preč, nastáva chvíľa usporiadať párty so svojimi priateľmi aj pri stole. Ako vytvoriť menu, vďaka ktorému budú mocť vaši hostia tancovať a rozprávať sa celú  noc bez toho, aby ich prepadol hlad?  

Nápad číslo 1 Finger food

Nie je žiadnym prekvapením, že všetci šéfkuchári, ktorí sa zaujímajú o catering, hovoria o finger food, ktoré zároveň aj veľmi radi konzumujú. Porcia akurát tak na jedno prehltnutie, ktoré si môžete pohodlne vziať do ruky zatiaľ, čo ste zapojení do intenzívneho rozhovoru, je perfektná voľba pre všetky  príležitosti.

Nebojte sa ukázať svoju kreativitu a pripravte niečo skutočne špeciálne. Pre elegantné udalosti môžete pripraviť krevetové špízy s údenými papričkami, špízy caprese s guličkami mini mozzarelly, alebo kanapky z toastu s dipom z artičokov. Ak je vaša párty uvoľnenejšia, ponúknite mini verzie vašeho obľúbeného fast foodu, ako sú burgery, pizzy, alebo tacos.

Nápad číslo 2 Niečo ľahké na začiatok

Zabudnite na tažké jedlá. Počas celonočnej párty dávajú hostia prednosť ľahkým pokrmom, aby boli pripravení na tanec alebo dlhé rozhovory so svojimi priateľmi.

Pre vás to znamená biele mäso, ľahký syr, ovocie a zelenina. Čerstvá zelenina a hummus, alebo  krehké guličky z kuracieho mäsa podávané na špajlách sú len niektoré z mnohých skvelých možností. Môžete sa tiež trochu pohrať s príchuťami a podávať špízy z ananásu a syra brie, alebo vajcia varené na tvrdo s náplňou z guacamole.

Nápad číslo 3 Popolnočný snack

Po hodinách strávených na tanečnom parkete môže hostí prekvapiť hlad. Aby ste sa ubezpečili, že hostia budú mať dostatok energie na dalšie pokračovanie párty, je vhodné im ponúknuť niečo ďalšie, aby ste ich udržali v pohode po celú noc. Tradícia  velí výdatné mäso, ale jediným obmedzením je vaša vlastná predstavivosť.

A čo hostia na diéte?

Dobré časy a dobré jedlo by si mal užiť kdokoľvek, aj tí, ktorí trpia potravinovými alergiami, alebo sú  na špeciálnej diéte. Na aké obmedzenia by ste mali myslieť, ak pripravujete vianočné alebo párty menu?

Určite je vhodné sa opýtať vašich hostí na to, čo v jedle preferujú, nie každý vám bude dobrovoľne poskytovať informácie o svojej diéte bez posmelenia. Vďaka tomu sa môžete dopredu pripraviť, aby ste neboli prekvapení, že budete musieť jedlo upravovať pre niekoho, kto je napríklad alergický na sezamové semiačka.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu