Menu

Propagácia reštaurácie - 9 nápadov

Pozvite na hostinu psov

Pozvite na hostinu psov

Sú psy vo vašej reštaurácii vítaní? Perfektné! Miska s vodou je nutnosťou, ale čo takto ich prítomnosť pozdvihnúť na ďalšiu úroveň? Majitelia psov budú milovať, ak ich maznáčikom ponúknete nejakú tú maškrtu. Určite o tom porozprávajú celému svetu, rovnako ako lokálnym blogerom.

Začnite spoluprácu s inou reštauráciou

Začnite spoluprácu s inou reštauráciou

Možno sa čudujete, prečo by ste mali niekedy spolupracovať so svojimi konkurentmi. Odpoveď je jednoduchá - aby ste získali viac zákazníkov. Budete doporučení reštauráciou, ktorú už majú radi, kde im povedia, že jedlo im bude chutiť aj u vás.


Napríklad: jedno jedlo pripravené šéfkuchárom druhej reštaurácie

Zdieľajte vedomosti

Zdieľajte vedomosti

Stále viac ľudí chodí nielen do reštaurácií, ale zaujíma sa aj o varenie, stravovanie a kulinárske techniky. A chcú variť lepšie aj doma. Preto je jedným zaujímavým nápadom propagácie vášho podnikania zdieľať recepty alebo vedomosti so svojimi hosťami.

Napríklad: lekcie varenia, recepty umiestnené na sociálnych médiách, video tutoriály.

Nezabúdajte na špeciálne príležitosti

Nezabúdajte na špeciálne príležitosti

Všetci milujeme darčeky, špeciálne tie, ktoré dostávame, keď oslavujeme náš špeciálny deň. Ak majú vaši hostia špeciálnu príležitosť, prispejte k ich oslave. Budú to milovať!

Napríklad: narodeninový dezert zdarma, zľava na meniny, dva poháre šampanského na oslavu zásnub.

Nepodceňujte potenciál sviatkov

Nepodceňujte potenciál sviatkov

Ponúknite zľavu na vybrané jedlo pripravené na oslavu konkrétneho sviatku, alebo pridajte do ponuky niečo tématické.

Napríklad: hľuzovky pre matky na oslavu Dňa matiek, zľava na pokrmy z tekvice na oslavu Halloweenu.

Podporujte miestne udalosti

Podporujte miestne udalosti

Miestna udalosť je skvelá platforma pre to, aby vás spoznali potenciálni noví hostia. Staňte sa súčasťou tejto akcie a pozvite nových zákazníkov do svojej reštaurácie.

Napríklad: trhy s jedlom, vianočné trhy, hudobné a športové udalosti.

Usporiadajte charitatívne podujatie

Usporiadajte charitatívne podujatie

Ďalším možným prístupom je budovanie vašej image podporou tých, ktorí to potrebujú, je ďalším možným prístupom. Môžete usporiadať charitatívnu večeru, ktorej výťažok pôjde na charitu podľa vášho výberu. Je vhodné vybrať tú,  o ktorú sa zaujímajú médiá a ktorá zaujíma vašich hostí.

3 + 1

3 + 1

Propagácia zahŕňajúca bezplatnú ponuku jedného jedla pri objednávke troch je účinným nástrojom, ak chcete zvýšiť počet hostí.

Rodinná zľava

Rodinná zľava

Pre mnoho rodín je návšteva reštaurácie veľkou finančnou položkou. Objednávajú si totiž niekoľko jedál, ale platí sa to z „jedného vrecka“. Preto je rodinná zľava skvelým nápadom, ako povzbudiť rodiny, aby častejšie navštevovali vašu reštauráciu.

Napríklad: 50%-ná zľava pre deti.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu