Menu

Nezáleží na tom, či pripravujete návrh na firemnú alebo rodinnú udalosť - nie ste jedinou spoločnosťou, ktorú klient oslovil. Ak chcete, aby vynikla, musí byť jasná a zaujímavá. Ako ju pripraviť?

Forma je veľmi dôležitá. Môžete si vopred vytvoriť šablónu návrhu vo forme textového dokumentu, následne ho jednoducho vyplniť, uložiť ako dokument PDF a odoslať konkrétnemu klientovi. Tým budú dokumenty vo vašom počítači a počítači vašeho klienta úplne rovnaké, čo Vás tiež chráni pred akýmikoľvek nedorozumeniami s klientom.

Uvažujete o vytvorení upraviteľnej šablóny pre svoje návrhy? Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné mať na pamäti.

  1. Váš návrh musí obsahovať fotografie. Ideálne by mali zobrazovať vaš interiér a dekorácie. Ukážte hosťom, ako bude akcia vyzerať - povzbudí ich to, aby si vybrali váš návrh a pomohli im predísť sklamaniu - budú presne vedieť, čo od vašej ponuky očakávať.
  2. Návrh musí predávať. Mal by obsahovať argumenty v prospech vášho návrhu. Vyhnite sa frázam ako „vysoká kvalita“ alebo „nízka cena“, pretože takmer každý na trhu používa tieto a podobné typy neurčitých sľubov. Premýšľajte, čo chcú vaši klienti a čo urobí váš návrh špeciálnym - môže to byť výnimočná služba, profesionálny personál alebo nezvyčajné chute.
  3. Váš návrh musí byť dôkazom vašich zručností. Hostia vám budú veriť len vtedy, ak im to preukážete. Môžete použiť referencie od iných klientov a informácie o oceneniach a certifikátoch.
  4. Odhad nákladov by mal byť komplexný a zrozumiteľný. Najlepším riešením je jednoduchá tabuľka rozdelená do jasných kategórií, ako sú potraviny, dekorácie, personál atď. Uveďte, čo je zahrnuté v cene (nábytok, dekorácie, zamestnanci atď.), so špecifikáciou množstva. To vám pomôže vyhnúť sa akýmkoľvek nejasnostiam.
  5. Návrh by mal obsahovať informácie kedy bol pripravený a pre koho. Názov spoločnosti alebo klienta v hlavičke návrhu je osobnejší. Klient bude mať pocit, že návrh bol vytvorený pre neho. Uvedenie dátumu uľahčí rokovania, pretože vždy sa budete môcť odkázať na návrh z určitého dátumu.

     

 

Ako vyzerá vzorový návrh?

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu