Menu

Rastlinné náhrady mäsa

Hoci street food nemusí byť nevyhnutne ekvivalentom rýchleho občerstvenia, často ponúka podobné typy jedál, pretože celá pointa spočíva v tom, že si niečo vezmete and zjete bez toho, aby ste k tomu potrebovali príbor. To je dôvod, prečo mnohí predajcovia street food ponúkajú burgery, hranolčeky, sendviče a iné jedlá, ktoré sa dajú konzumovať ľahko a bez námahy.

Zvyčajne je ich ponuka jedál založená na mäse a šéfkuchári môžu byť buď bezradní, keď sa majú rozhodnúť ako ho nahradia alebo jednoducho nemajú čas hľadať alternatívy. Tu je niekoľko inšpirácií na street food rastlinné pochúťky.

Falafel burger

Falafel burger

Vyprážané krokety z cíceru dobyli svet rýchleho občerstvenia a reštaurácie Stredného východu. Pri výrobe vegánskych burgerov môžete mäso jednoducho nahradiť fašírkami z cíceru. Všetko, čo ešte potrebujete na to, aby ste pripravili skvelý vegánsky burger, je vyprážaný baklažán, čerstvá zelenina a domáca omáčka. Pozrite si ako môžete servírovať falafel napríklad v chlebe pita s cesnakovou omáčkou.

Seitan

Seitan

Korenená kotleta z pšeničného lepku s textúrou mäsa, ktorá je často nazývaná aj „čínske mäso“. Servírujte studenú v sendviči alebo teplú ako restované kúsky, alebo v škatuľke s hranolčekmi a šalátom.

Chlebovník (jackfruit)

Chlebovník (jackfruit)

Toto skvelé ovocie si získalo naše srdcia, keď sa ukázalo, že ak je správne uvarené a ochutené, chutí presne ako mäso. Chutí vynikajúco v teplých sendvičoch.

Pozrite si ako pripraviť vegánsky burger s trhaným chlebovníkom! Naučte sa viac v kurze UFS Academy: „Učíme sa vegánsku kuchyňu“. Pozrite sa na to hneď teraz!

Žiadna majonéza? Nie, ďakujem!

Ak ide o street food, dresingy hrajú hlavnú úlohu — sú zdrojom chutí, môžu byť obchodnou značkou predajcu a umožniť hosťom ochutiť si svoje jedlo podľa vlastného výberu. Aké dresingy môžete pripraviť pre vegánov?

  1. Dresingy bez živočíšnych produktov: kečup, horčica, BBQ, chilli omáčka sriracha, koreniaca zmes harissa, sladké chilli, salsa.
  2. Omáčky na báze majonézy: pripravte ich pomocou Vegánskej majonézy Hellmann´s, ktorá chutí presne tak, ako to majú vegáni radi.
  3. Omáčky na báze jogurtu: pripravujte ich s použitím jogurtov z rastlinného mlieka (napríklad zo sójového alebo kokosového mlieka)

Omáčky z vegánskej majonézy 

Vegánska majonéza Hellmann’s  vám umožní vytvárať vegánske verzie omáčok, ktoré sa tradične pripravujú s použitím klasickej majonézy. Ako pripraviť takúto omáčku? 

Uvoľnite sa — to je všetko

Keď ste sa už rozhodli,  čo sa týka alternatív mäsa a omáčok, a máte všetko, čo potrebujete — teraz stačí naplniť žemľu vegánskou fašírkou, naservírovať sendvič alebo vegánske seitan gyros s hranolčekmi a cesnakovou omáčkou. Ako vidíte, na vytvorenie jedál, ktoré budú vaši hostia milovať a kvôli ktorým sa k vám určite vrátia stačí za hrsť vegánskych produktov.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu