Menu

Lasagne patria medzi základný a jeden z najznámejších druhov cestovín. Veľmi obľúbené sú zapečené lasagne s boloňskou omáčkou alebo so zeleninovou náplňou. Lasagne môžu byť pripravované aj v sladkej variante s ovocím a creme fraiche. Zaleží len na Vás, čím prekvapíte hostí. Tip: Môžete z nich po uvarení pripraviť aj cannelloni s najrôznejšími náplňami.

Rezance, hviezdičky a fliačky sa primárne využívajú ako vložky do najrôznejších polievok. Fliačky sú v tradičnej slovenskej kuchyni veľmi obľúbené najmä ako granatiersky pochod, alebo na sladko s kapustou.

Penne rigate sú duté krátke "trubičky" s rebrovaním, vďaka ktorému sa na cestovinách dokonale uchytí omáčka. Vodné sú na zapekanie i do šalátov. Pennette sú v podstate menšie "trubičky", ideálne pre buffet.

Farfalle, Fusilli, Fusilli Tricolore majú všestraný tvar a dokonale na seba viažu omáčky. Používajú sa tiež do šalátov alebo i ako príloha k niektorým tradičným slovenským omáčkam.

Spaghetti ideálne s paradajkovými omáčkami alebo ako klasika "aglio olio" s plátkami cesnaku, olivovým olejom a štipľavou papričkou, "alla carbonara" s vajíčkom a slaninou.

Tarhoňa (guličky) má široké použitie v kuchyni. Výborná príloha k hlavnému chodu, môžete uvariť a'la rizoto, pripraviť ako šalát alebo ako vložku do polievok.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu