+

Kačacie stehná

Šťava

Cukor necháme rozpustiť na miernom ohni, zalejeme

  1. Kačacie stehná

    Kačacie stehná umyjeme, osušíme a očistíme. Vložíme do zapekacej misy, pridáme koncentrovaný kurací fond, okoreníme, pridáme 6 celých strúčikov cesnaku, ktoré jemne rozpučíme, lístky šalvie a necháme v chladničke marinovať 30 minut. Potom zalejeme roztopenou kačacou masťou tak, aby boli stehná úplne ponorené. Pečieme pri teplote 130 °C približne 3 hodiny. Na posledných 30 minút zvýšime teplotu na 200 °C.

  2. Šťava

    Cukor necháme rozpustiť na miernom ohni, zalejeme vodou, prevaríme, pridáme Šťavu k pečenému mäsu a opäť prevaríme. Potom do šťavy pridáme pomarančový džús a citrónovú kôru. Na miernom ohni varíme približne 10 minút. Na záver pridáme maslo na zjemnenie.

  3. Cukor necháme rozpustiť na miernom ohni, zalejeme

    Zemiakovú kašu pripravíme podľa návodu bežným spôsobom. Do horúcej zemiakovej kaše pridáme hladkú múku, zamiešame a necháme zakryté pokrievkou cca 15 – 20 minút, aby sa múka sparila. Zo zemiakového cesta tvoríme rukami guľôčky, ktoré následne potrieme olejom. Guľôčky dáme do misy a prelejeme ich spraženým maslom. Konfitované kačacie stehná podávame so zemiakovými guľkami preliate šťavou. Môžeme doplniť napríklad pečeným karamelizovaným jablkom, smaženou cibuľkou alebo pórom.