Menu

02:29

1. Úvod

Naučte sa variť ako pravý thajský kuchár so šéfkuchárkou Saiphin Moore - majiteľkou thajskej reštaurácie Rosa´s Thai Café v Londýne. Uvedie vás do tajov unikátnych vôní a chutí, techník a ingrediencií thajskej kuchyne. A zároveň vám poskytne tipy na vytvorenie autentických thajských jedál vrátane pikantného karí alebo stir-fry morských plodov.

01:17

2. Použitie správneho vybavenia

Ovládnite umenie autentickej thajskej kuchyne s použitím základného vybavenia od panvice wok až po kvalitný ryžovar.

03:27

3. Využitie autentických ingrediencií

Šéfkuchárka Saiphin Moore vám predstaví základné ingrediencie a ukáže, ktoré čerstvé bylinky a korenie sú kľúčové pre vytvorenie autentického thajského jedla.

01:39

4. Vytvorenie základnej chuti jedla

Zistite, ako karí pasty a omáčky formujú základ mnohých thajských jedál vrátane klasického Pad Thai a stir-fries.

01:21

5. Najlepšie techniky pre zvládnutie základov

Šéfkuchárka Saiphin Moore bude hovoriť o využití wok panvice - základnom kuse vybavenia v každej thajskej kuchyni.

02:32

6. Hovädzie karí s kokosovým mliekom

Sledujte krok za krokom, ako vytvoriť výborné hovädzie karí, kde základ tvorí červená kari pasta, bylinky a samozrejme hovädzie mäso !

02:40

7. Morské plody

Ovládnite umenie prípravy morských plodov, kde základ tvoria voňavé bylinky a korenie, a naviac pridáme jednu tajnú ingredienciu...

03:33

8. Thajské zelené karí s kuracím mäsom

Základom tohto lahodného zeleného karí s kuraťom je zelená karí pasta a kokosové mlieko, ochucuje sa bylinkami a omáčkou s pridaním niekoľkých špeciálnych thajských ingrediencií.

04:24

9. Thajské červené karí s tekvicou

Bohaté červené karí s tekvicou je založené na červenej kari paste a kokosovom mlieku. Zároveň obsahuje výdatnú zeleninu a bylinky. Thajská klasika!

03:21

10. Restované kuracie mäso s bazalkou

Šéfkuchárka Saiphin Moore uvarí restované kura s bazalkou - klasické thajské jedlo zložené z cesnaku, chilli, kuracieho mäsa a niekoľko byliniek rovnako ako ikonické omáčky reštaurácie Rosa´s Thai Café.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu