Menu

01:12

1. Úvod

V tomto kurze sa stretnete s fotografom Remkom Kraaijeveldom a šéfkuchárom Justinom Niessenom, ktorí vám ukážu, ako vytvoriť dokonalé fotky jedla. Zamerajú sa na osvetlenie, kompozíciu a styling, ale aj na rýchle a jednoduché úpravy fotografií.

03:04

2. Prirodzené svetlo z bočnej strany

Naučte sa, ako využiť denné svetlo na získanie tých najlepších záberov zo strany. Ako manipulovať s uhlami, odrazmi a kompozíciou.

01:53

3. Prirodzené svetlo zo zadnej strany

Naučte sa, ako efektívne nasvietiť vaše jedlo a vyhnúť sa tieňom. Remko vás prevedie tými najlepšími uhlami vhodnými pre fotenie za použitia zadného osvetlenia.

03:30

4. Umelé osvetlenie

Zistite, ako s pomocou LED osvetlenia vytvoriť prirodzene vyzerajúce snímky. Táto technika vám pomôže zachytiť dokonalý obraz bez ohľadu na to, v akom tmavom prostredí sa nachádzate.

03:14

5. Kompozície a uhly

Získajte osvedčené tipy na tú najlepšiu kompozíciu a uhly, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše snímky určené na sociálne siete. Vypočujte si rady od Remka, ako na tie najlepšie uhly pre rôzne tipy jedál.

02:19

6. Styling s použitím tmavého pozadia

Naučte sa, aký styling je vhodný pre tmavé pozadie bez toho, aby ste upozadili samotný pokrm. Remko zároveň predstaví tzv. „half-eaten style“ a rekvizity, ktoré sa budú hodiť k vášmu jedlu.

01:34

7. Styling s použitím svetlého pozadia

V tomto videu bude Remko ukazovať stylingové prvky, ktoré vylepšia vaše fotografie. Bude taktiež hovoriť o experimentovaní s rekvizitami, aby bola vaša fotka či snímka dokonalá!

02:25

8. Servírovanie jedla

Tato časť vás zasvätí do najlepších tipov na servírovanie a podávanie jedla špeciálne prispôsobeného na fotenie, vrátane detailov a doplnkov pre záverečný styling.

04:01

9. Základne úpravy fotografií s pomocou mobilného telefónu

Zistite, ako používať nástroje na sociálnych sieťach a ďalšie aplikácie na úpravu fotografií, aby ste zlepšili vaše snímky pred tým, než ich nazdieľate.

Produkty
Recepty
Inšpirácie šéfkuchára
Menu